Nocleg na wakacjach lub w trakcie wyjazdu służbowego powinien być miły i komfortowy. Podróżni jako miejsce zakwaterowania najczęściej wybierają hotel. Liczą na liczne luksusowe wyposażenie pokoju, dopasowane do standardu pokoju. Gość przekraczając próg pokoju, zwraca uwagę na każdy detal.
Ważne jest pozytywne pierwsze wrażenie – czystość, piękne wyposażenie pokoju, telewizor i internet. W dalszej kolejności ważne staje się takie atrakcje jak: spa, siłownia, basen, zajęcia dla dzieci, miła obsługa i dobre jedzenie. Standardem jest pokój hotelowy z toaletą. Żaden gość nie wyobraża sobie korzystania ze wspólnej łazienki na holu i wychodzenia z pokoju do toalety. Uwagę gości zwraca także łóżko i estetyczna pościel hotelowa.
Co powinno być w pokoju hotelowym?
Wyposażenie pokoju hotelowego nie różni się specjalnie od umeblowania pokoju w domu. Muszą być w nim najważniejsze meble i sprzęty: łóżko, półka nad łóżkiem, szafa (zabudowana wnęka garderobiana), wieszak ścienny na odzież wierzchnią, stolik nocny, stół lub ława, fotel, krzesła (ilość zależna od ilości osób, na jaką przeznaczony jest pokój). Na stoliku nocnym powinna stać lampka nocna. Z najbardziej potrzebnych sprzętów, klienci oczekują, aby w pokoju hotelowym były: telewizor, telefon, radio, internet. Wskazany jest też czajnik. Standardem wyposażenia pokoju jest łazienka, która powinna być wyposażona w ręczniki kąpielowe, zestaw mydełek, prysznic, umywalkę i ubikację. Centralne miejsce w pokoju zajmuje łóżko ozdobione piękną pościelą hotelową, która powinna spodobać gościom i świadczyć o wysokim standardzie hotelu.
Sprawdź także:
- flizelina na metry https://www.lamilani.pl/pl/c/Flizelina-Wigofil/81
- kołdra dla dzieci https://www.lamilani.pl/pl/c/Komplety-Bawelniane/66
Wymagania wobec pościeli hotelowej
Wydaje się, że pościel to pościel -ma udekorować łóżko i powinna być uszyta z przyjemnych tkanin , aby dobre się spało. Jednak w przypadku pościeli użytkowanej w obiektach użyteczności publicznej wymagania jakościowe są znacznie wyższe niż w przypadku domowych kompletów pościeli. Konieczna jest wyższa wytrzymałość na codzienne użytkowanie, np.: na zabrudzenia i pranie. Pościel hotelowa jest częściej prana i to w temperaturze 90 stopni Celsjusza i maglowana niż domowa. Często je pilingowanie i poddawana dezynfekcji. Jest uznawana za pościel przemysłową. Wymaganiem higieny jest, aby pościel hotelowa była prana po każdym gości, czyli nawet codziennie. Inny gość nie może spać pod pościelą, którą przykrywa się poprzednik.
Cechy pościeli hotelowej
Cechą charakterystyczną dla pościeli używanej w segmencie hotelowym jest wyższa gramatura tkaniny ok. 160 g/mkw, co podnosi jej wytrzymałość i walory użytkowe. Gramatura tkaniny używanej do szycia pościeli do użytku domowego to ok. 125 g/mkw. Pościel z gęstego splotu i doskonale wygląda na łóżku i zapewnia wygodny, przyjemny sen. Klienci od razu spostrzegają, że pościel w hotelu ma lepszą jakość i jest znacznie przyjemniejsza w dotyku.
Sposób prania pościeli hotelowej
Standardem wysokiej obsługi klienta jest pranie pościeli hotelowej po wyprowadzeniu się gościa, który pod nią spał, nawet jeżeli był gościem hotelu zaledwie przez kilka godzin. Jest to też wymóg higieny i obowiązek narzucony przez Sanepid. Wiąże się to z koniecznością dezynfekcji, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń i bakterii. Wiele osób, które są stałymi bywalcami hoteli, chce mieć stuprocentową pewność, że pościel wymieniana jest po każdym kliencie i spełnia najwyższe standardy czystości oraz świeżości. Pościel hotelowa jest prana w wysokiej temperaturze i z użyciem silnych środków piorących, dlatego jej czystość nie wzbudza wątpliwości użytkowników. Częste pranie nie ma wpływu na jej wygląd zewnętrzny, czas użytkowanie i zachowanie pierwotnych wymiarów.
Najwyższej jakości materiały
Pościel hotelowa to nie jest komplet pościeli dostępny w sklepach. Jest to produkt wykonywany specjalnie dla segmentu hotelowego przez wyspecjalizowane firmy. Do produkcji pościeli hotelowej stosuje się włókno czesankowe, które jest długie i gładkie. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów, które jednocześnie zapewniają komfort użytkowania. Do jej szycia używa się nici rdzeniowych, które cechują się odpornością na wysokie temperatury. Ścieg jest gęsty, co sprawia, że pościel wytrzymuje trudy wzmożonego użytkowania i bardzo częste pranie. Popularna w hotelach jest pościel adamaszkowa, który jest ozdobną błyszczącą tkaniną jedwabną. Do hoteli często wybierana jest pościel o splocie atłasowo-adamaszkowym, która cechuje się zachowaniem pierwotnego rozmiaru i koloru nawet po wielu praniach. Jest to pościel luksusowa.
Doskonałej jakości pościel hotelowa jest wizytówką hotelu. Na pościeli widnieje logo hotelu. Klient z pewnością zapamięta nazwę hotelu, jeżeli widzi logo na pościeli przez cały okres przebywania w pokoju. Dla wielu gości komfort snu, wyspanie się i ładna, świeża pościel są bardzo ważnym elementem oceny pobytu w hotelu. Goście zwracają uwagę na wystrój pokoju. Pościel nie może być pognieciona ani poplamiona. Pościel hotelowa jest najczęściej biała lub beżowa, ponieważ elegancko wygląda w każdym wnętrzu.